چهارشنبه 1400/05/06 - 16:19
قنبری
khozestan-admin
رییس سازمان بسیج سازندگی کشور

آبرسانی به خوزستان نیازمند کارهای زیربنایی است/بسیج سازندگی در بحران کنار مردم است

سردار زهرایی بیان داشت: در شرایط بحرانی تنش آبی در خوزستان نیازمند اقدامات کوتاه مدت از جمله تانکرهای آبرسانی، آب معدنی ها و کشیدن خط لوله هستیم که نزدیک به ۱۰۰۰ مخزن ثابت آبرسانی از سراسر کشور عازم خوزستان شده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی خوزستان؛ سردار محمد زهرایی، رییس سازمان بسیج سازندگی کشور پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از طرح های آب رسانی بسیج سازندگی سپاه حضرت ولی عصر خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز که خوزستان عزیز ما دچار تنش آبی شده از سو مدیریت ها و عدم صحیح تنظیم آب در بالادست چه در سدها چه در رهاسازی آب در ورودی ها و خروجی هاست و بخش دیگر این است که روستاهای خوزستان از سال های گذشته دچار بی آبی بوده اند و با تانکر آبرسانی می شدند نیازمند کارهای زیربنایی و زیرساختی دارند.

 

سردار زهرایی بیان داشت: مردم خوزستان در هشت سال دفاع مقدس از کیان نظام اسلامی دفاع کردند و در سال ۹۸ با آن سیلی که آمد نشان دادند برایشان فرق نمی کند دشمن از چه جنسی باشد و مقاومت خودشان را داشتند در سیل ۹۸ شاهد بودیم جوانان، پیرمرد و پیرزن و همه مردم در سوسنگرد و حمیدیه و همه نقاط مختلف این استان به نوعی دیگر مقاومت خود را تکرار کردند و نشان دادند که آن روحیه در آنها زنده و پر نشاط است.

‌ 

۱

وی با اشاره به اینکه در شرایط بحرانی که خوزستان دچار تنش آبی هست ناگزیریم کارهای کوتاه مدتی را انجام دهیم اظهار کرد: در روزهای نخست بحران بی آبی گروه های جهادی ، بسیج سازندگی و سپاه های استانی کمک و آب معدنی جمع آوری و برای خوزستان ارسال کردند، ممکن است خیلی تاثیر نداشته باشد اما ضروری است تانکرهای آب رسانی سیار که از منابع آبی مثل رودخانه ها و چاه ها آب برداشته می شود و کمبود آب روستاها به طور موقت تأمین می شود.

 

وی ادامه داد: نزدیک به ۶۰ تانکر ۳۰ هزار لیتری سیار وارد منطقه شده و در روستاهای مختلف تحت مدیریت بسیج سازندگی در حال آبرسانی به مناطق بی آب هستند.

 

مسئول بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه سپاه حضرت ولی عصر استان خوزستان کار خوبی که انجام داد قرارگاه آبرسانی حضرت عباس علیه السلام را تشکیل دادند تصریح کرد: با این اقدام سقایی و آبرسانی معنای عمیق تری هم پیدا کرده است یک بخش دیگر که کار بلندمدت است تانکرهای آبرسانی ثابت است همین امروز ۶۲۰ مخزن ثابت ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ لیتری از استان تهران وارد منطقه شده و در حال تحویل به مناطق کم آب است و همه سپاه های استانی این اقدام را انجام دادند که این کار تا رفع مشکل ادامه پیدا می کند.

 

 

به بیان سردار زهرایی اگر بخواهیم مشکل کم آبی یا بی آبی خوزستان حل شود یک راهکار مجتمع های آبرسانی است کاری که اکنون آبفا در قالب یک توافق البته در مقیاس کوچک با بسیج سازندگی انجام دادند که در منطقه جفیر ۹ کیلومتر لوله کشی برای آبرسانی توسط بسیج سازندگی به صورت جهادی  کار شده است و همین کار در ۹ شهر خوزستان در کوتاه مدت با کیفیت بالا انجام می شودو این یک کار مبنایی زیرساختی برای مردم روستاهای خوزستان است.

۲

 

۲

 

۳

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)