دوشنبه 1400/04/14 - 21:08
حسین قاسمی
دوشنبه 1400/04/14 - 21:08 hoseinghasemi

بسیج سازندگی از طرح‌های اقتصادی کوچک و زود بازده حمایت می‌کند

رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: بسیج سازندگی به اقتصادهای مردمی خرد و کوچک توجه دارد که تجربه‌ها به‌صورت استاد - شاگردی، چهره به چهره و فرد به فرد با همکاری مردم و کمک تسهیل‌گری اجرا می‌شود.

به گزاش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، سردار محمد زهرایی عصر امروز در بازدید از روند اجرا طرح‌های بسیج سازندگی استان بوشهر اظهار داشت: در جنگ اقتصادی با دشمن مردم پایه‌دار کردن اقتصاد برای خنثی سازی تحریم‌ها یکی از سیاست‌های بسیج سازندگی است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی بیان کرد: اجرا پروژه‌های محرومیت‌زدایی تحت عنوان طرح جامع رفع محرومیت یکی از سیاست‌های بسیج سازندگی است و در این راستا طرح‌هایی در حاشیه شهرها و روستاها با اولویت آب شرب و مسکن روستایی و زیرساخت اشتغال‌زایی در حال اجرا است.

وی عنوان کرد: بسیج سازندگی استان بوشهر در تعامل با مسؤولان و مردم طرح‌های مهم و تاثیرگذاری در بخش‌های گوناگون در محرومیت‌زدایی در روستاها و شهرها اجرا کرده است.

زهرایی گفت: راه خنثی‌سازی تحریم‌های اقتصادی، مردم پایه کردن اقتصاد است که مورد توجه بسیج سازندگی قرار دارد.

این مقام مسؤول استان بوشهر را سومین تولیدکننده خرما در کشور دانست و ادامه داد: در این زمینه مدیریت زنجیره ارزش در محصولات مزیت‌دار مناطق در اولویت است در استان بوشهر محصولاتی همچون خرما مورد توجه برای فرآوری آن قرار دارد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی اظهار کرد: بسیج سازندگی به اقتصادهای مردمی خرد و کوچک توجه دارد که تجربه‌ها به‌صورت استاد - شاگردی، چهره به چهره و فرد به فرد با همکاری مردم و کمک تسهیل‌گری اجرا می‌شود.

وی یکی دیگر از محصولات تولیدی کشاورزی شاخص استان بوشهر را گوجه فرنگی خارج از فصل دانست و تصریح کرد: این محصول که نیاز کشور را تأمین می‌‌کند توسعه صنایع تبدیلی مرتبط با آن مهم است که ایجاد صنایع فرآوری و تولید انواع محصولات جانبی باید مورد توجه قرار بگیرد.

زهرایی تأکید کرد: بسیج سازندگی بر اساس ظرفیت‌های تولیدی استان بوشهر در بخش تولید خرما، میگو پرورشی و گوجه‌فرنگی خارج‌ از فصل برنامه ویژه‌ای برای توسعه صنایع فرآوری در قالب اقتصاد مقاومتی در دست اجرا دارد.

این مقام مسؤول خاطرنشان کرد: در بخش محرومیت‌زدایی به سمت هدفمند شدن حل مشکلات و تحقق مطالبات مردم محروم در روستاها و حاشیه شهرها هستیم که آب شرب، مسکن روستایی و زیرساخت اشتغال‌زایی در اولویت است.