دوشنبه 1400/01/16 - 10:28 hoseinghasemi

تکثیر «مرد میدان» در محروم‌ترین نقطه گلستان/۴۰۰ جهادگر محرومیت‌زدایی از تهران به گلستان آمدند

۴۰۰ جهادگر بومی و غیربومی همزمان با نوروز ۱۴۰۰ در قالب ۳۰ گروه جهادی با حمایت بنیاد مستضعفان «بنیاد علوی» به محروم‌ترین نقطه استان گلستان آمدند تا مراوه‌تپه با تکثیر مرد میدان، رنگ آبادانی به خود بگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، به نقل از فارس، بار دیگر اردوهای جهادی در خدمت محرومیت‌زدایی قرار گرفت و نوروز ۱۴۰۰ برای جهادگران این سرزمین فصل عمران و سازندگی مناطق محروم شد، ۴۰۰ جهادگر بومی و غیربومی از تهران، کرج و ... در قالب ۳۰ گروه جهادی با حمایت بنیاد مستضعفان «بنیاد علوی» به محروم‌ترین نقطه استان گلستان آمدند تا مراوه‌تپه با تکثیر مرد میدان، رنگ آبادانی به خود بگیرد.

مدیر پروژه‌های جهادی شهرستان مراوه‌تپه که جوانی ۲۴ ساله است، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: حدود هفت سال توفیق خادمی در اردوهای جهادی مختلف در کشور را دارم و از خدا می‌خواهم ثبات قدم در این راه را عنایت کند.

مهدی سادین که سابقه زیادی در فعالیت‌های جهادی دارد با اشاره به کارنامه موفق جهادگران در عملیات محرومیت‌زدایی مناطق مختلف کشور گفت: اردوی جهادی زلزله «ورزقان»، سیل گلستان و «خوزستان» از جمله اردوهای جهادی بود که توفیق حضور در آن داشتم.

وی در خصوص اردوهای جهادی شهرستان «مراوه‌تپه» بیان کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر گسترش اردوهای جهادی و اثرات بسیار خوب اردوهای جهادی بر حل بعضی از مسائل اجتماعی از جمله محرومیت‌زدایی، تصمیم گرفتیم در محروم‌ترین نقطه استان گلستان عملیاتی تحت عنوان عملیات محرومیت‌زدایی مرد میدان انجام دهیم.

مدیر پروژه‌های جهادی شهرستان مراوه‌تپه از فعالیت ۴۰۰ جهادگر بومی و غیربومی در قالب ۳۰ گروه جهادی در این منطقه خبر داد و گفت: محرومیت‌زدایی در مراوه‌تپه از دوم تا ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۰ با حمایت بنیاد مستضعفان «بنیاد علوی» برگزار شد.

به گفته سادین؛ جهادگران بیش از ۴۵ پروژه تعمیر و تکمیل منازل افراد کم‌برخوردار از قبیل احداث سرویس بهداشتی، حمام، دیوارکشی و بیش از ۱۳ پروژه تعمیر و بازسازی مدارس مناطق محروم از قبیل رنگ‌آمیزی، دیوارکشی، بتن حیاط مدرسه و ... را به پایان رساندند.

وی با برشمردن محرومیت‌های منطقه مراوه‌تپه به دور بودن و سختی راه واصله به این شهرستان و روستاهای آن اشاره کرد و افزود: وجود این محرومیت‌ها آغاز بسیاری از مشکلات از قبیل کم بودن مواد اولیه مورد نیاز در زمینه‌های مختلف عمرانی، بهداشتی و ... دارد که تاثیر بسیار زیادی در محرومیت این منطقه گذاشته است.

سادین از حمایت‌های مادی و معنوی بنیاد مستضعفان «بنیاد علوی» قدردانی کرد که باعث این عمل خیر و خداپسندانه در مناطق محروم و کم برخوردار شدند.