سه شنبه 1399/11/21 - 18:39 hoseinghasemi

آئین بهره برداری ۴۰ واحد مسکونی با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در استان مرکزی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، آئین بهره برداری ۴۰ واحد مسکونی با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در استان مرکزی انجام گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی کشور، سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور در آیین بهره برداری از ۴۰ واحد مسکونی برای ولی نعمتان انقلاب در سطح استان مرکزی حضور بهم رساندند.

سردار سلیمانی گفت: در ایام الله دهه فجر که یادآور حماسه ها و فداکاری های ملت ایران در دوران انقلاب اسلامی و رهبری امام عظیم الشان هستیم این توفیق حاصل شد که در جمع همرزمان خوبمان در استان مرکزی حضور پیدا کنیم.

وی افزود: خوشبختانه به برکت مجاهدت های گروه های جهادی بسیج سازندگی در سطح استان مرکزی شاهد بهره برداری از ۶۴۰ پروژه محرومیت زدایی بودیم که این پروژه ها عمدتا ساخت منزل برای محرومین بود و امروز شاهد هستیم خانه های بسیار مستحکم و زیبا برای این عزیزان ساخته شده است.

سردار سلیمانی اشاره کرد: در استان مرکزی گروه های جهادی تنها به ساخت خانه اکتفا نکرده اند بلکه به فکر تجهیزات لازم برای زندگی نیز بوده اند و خوشبختانه امکانات لازم برای گذراندن یک زندگی معمولی به همت بسیجیان جهادگر فراهم شده که قابل تقدیر است.

ایشان افزود: استان مرکزی در خصوص توزیع جهیزیه گام بلندی برداشته و بیش از ۱ هزار و ۲۰۰ جایزه توزیع کرده که یک اقدام اثربخش و امیدوار کننده است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه استان مرکزی در بین استان های دیگر پروژه های قابل توجهی انجام داده و بسیار برجسته است و جهت گیری سپاه روح استان مرکزی و خدماتی که بسیج سازندگی استان ارائه داده در بین سپاه های استانی برجسته و قابل تحسین است.

سردار سلیمانی گفت: این روند با برنامه ریزی های انجام شده در سال ۱۴۰۰ با قوت دنبال می شود و توسعه پیدا می کند و از همه مردم، خیرین و به ویژه گروه های جهادی بسیج تقدیر و تشکر لازم را می کنیم و امیدواریم خیرین و دلسوزان طبقات محروم کشور حتما مشارکت خود را افزایش دهند.

وی یادآور شد: بسیج و سپاه قطعا در سال ۱۴۰۰ توجه ویژه ای به سرمایه گذاری برای انجام اقدامات محرومیت زدایی خواهد داشت تا بتوانیم با هم افزایی های ایجاد شده شاهد کاهش محرومیت ها به ویژه در مناطق کم برخوردار باشیم.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در آیین بهره برداری از ۴۰ واحد مسکونی برای ولی نعمتان انقلاب در سطح استان مرکزی گفت: خوشبختانه در طول سال های اخیر با طنین انداز شدن روحیه جهادی در بین اقشار و آحاد مختلف مردم در استان مرکزی ، شاهد اثربخشی فعالیت ها هستیم که امروز بیش از ۱ هزار و ۲۰۰ گروه جهادی در سامانه اطلس گروه های جهادی درسطح استان فعال هستند که در بیش از ۲۲ قشر خدمات تخصصی ارائه می کنند.

وی گفت: در سال ۹۹ با توجه به احساس نیازی که در سطح استان وجود داشت انجام پروژه های محرومیت زدایی در دستور کار قرار گرفت که بیش از ۶۴۰ پروژه به بهره برداری رسید که عمدتا شامل کانال کشی آب کشاورزی، لایروبی قنوات، لوله‌گذاری زمین‌های کشاورزی، لایروبی رود آب‌ها، ساخت استخر ذخیره آب، ساخت زمین‌های ورزشی روباز، اجرای پروژه‌های انتقال آب شرب و غیره بودند.

ایشان افزود: همچنین یکی از مسائل دیگری که در سطح استان به آن توجه ویژه شد ایجاد اشتغال بود که در سال ۹۹ بیش از ۶۰۰ فرصت شغلی پایدار به وجود آمد که بخشی از آنها از طریق فعالیت در ۱۴ عرصه اقتصاد مقاومتی از جمله پرورش ماهی، مرغ، شترمرغ، دام ، بوقلمون، کشت گیاهان دارویی، زعفران، باغات داربستی انگور، زنبورعسل و سایر موارد به وقوع پیوست.

سردار کریمی گفت: توجه به اهمیت تحقق اقتصاد مقاومتی و تقویت اقتصاد مردمی ایجاد صندوق های قرض الحسنه اشتغال زا در دستور کار قرار گرفت که بیش از ۶۱۰ صندوق با محوریت مردم تشکیل شد.

وی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا بسیجیان دلاور با اقدامات مختلف کار خدمت به مردم را تعطیل نکردند و همواره در عرصه های مختلف پای کار بودند که بیش از ۱۴ هزار جهادگر در امر مقابله و کاهش بیماری کرونا نقش آفرینی کردند.

ایشان تصریح کرد: یکی از مهمترین اقدامات در طول بیماری کرونا نهضت کمک های مومنانه بود که اقدامات بسیار اثربخشی انجام شد و تا به امروز بیش از ۲۴۰ هزار بسته معیشتی در سطح استان توزیع شده که این اقدام با قوت ادامه خواهد داشت.