چهارشنبه 1399/10/17 - 12:46 sazandegi69
وزیر آموزش و پرورش در استان خراسان رضوی

بسیج سازندگی، نیروهای جهادی، خیرین مدرسه ساز و دولت همه در کنار هم در عرصه مدرسه سازی پیشقدم هستند.

محسن حاجی ‌میرزایی روز سه‌شنبه در مراسم افتتاح متمرکز ٧۴ پروژه آموزشی و پرورشی پنج استان کشور در مشهد با نام سردار شهید سلیمانی ضمن گرامیداشت یاد و نام سردار دلها افزود: توسعه فضاهای آموزشی یکی از سیاست‌های این دولت است.

وی ادامه داد: اعتبارات سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و همچنین کمکهای شایان قدردانی خیرین مدرسه ساز بیش از چهار برابر شده است و بسیج سازندگی، نیروهای جهادی، خیرین مدرسه ساز و دولت همه در کنار هم در عرصه مدرسه سازی پیشقدم هستند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: توزیع مناسب فرصت‌های یادگیری به معنای گام نهادن در مسیر عدالت آموزشی است و منشا بسیاری از نابرابری‌ها در جوامع، نابرابری در دسترسی به فرصت‌های آموزشی است.

حاجی میرزایی افزود: نظام آموزشی باید از دانش محوری به سمت تربیت محوری و مهارت محوری میل کند. کتاب هم ابزار انتقال محتوای آموزشی است اما در سند تحول از قرار دادن دانش‌آموزان در موقعیت‌های یادگیری یاد می‌شود که در این مدل کتاب لازم است اما کافی نیست.

وی پروژه ساخت مجتمع آموزشی حیات طیبه سردار شهید اسلام حاج قاسم سلیمانی در مشهد را یکی از افتخارات نظام تعلیم و تربیت و مبتنی بر آموزه‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دانست.

او ادامه داد: این پروژه که ظرفیت پذیرش بیش از هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز را دارد و در سه مقطع مختلف میزبان دانش‌آموزان است مایه مباهات است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که سند تحول بنیادین ما را به سمت حیات طیبه سوق می‌دهد گفت: با احداث این گونه مدارس، اعمال مدیریت یکپارچه بر کل فرایند تعلیم و تربیت، توسعه عدالت آموزشی، صرفه‌جویی در منابع و استفاده بهینه از منابع انسانی، امکانات و فضاهای آموزشی محقق خواهد شد.

حاجی میرزایی با اشاره به این که مدرسه باید کانون تحول و تربیت محله و همچنین نقطه اتصال، ارتباط و پیوند اعضای محله باشد افزود: افزایش تعاملات اجتماعی عامل رشد ظرفیتهای ذهنی و بلوغ اجتماعی می شود.

وی با بیان این که سیستم گرمایشی تمام مدارسی که گازرسانی شده‌اند ایمن و استانداردسازی شده است ادامه داد: سازمان نوسازی مدارس کشور بایستی تجهیز هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش را در اولویت برنامه های خود قرار دهد.