یکشنبه 1399/09/09 - 11:25 fars-admin
همزمان با هفته بسیج؛

درمان رایگان با همدلی جهادگران فراشبند

به همت حوزه مقاومت زهرای اطهر (س) و بسیج سازندگی سپاه ناحیه فراشبند و با همکاری کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان، اردوی جهادی ارائه خدمات رایگان سلامت، در روستای محروم «شش بلوکی» فراشبند برگزار شد.

فرمانده سپاه ناحیه فراشبند، با اشاره به خدمات بسیج به مردم مناطق محروم و کم برخوردار، گفت: خدمت به مردم مناطق محروم و ارائه خدمات پزشکی و درمانی رایگان از مهمترین اهداف بسیج است و اجرای این برنامه‌ها موجب افزایش امید در جامعه بویژه مردم محروم منطقه می‌شود.

سرهنگ پاسدار «محمد پورمنتصری» افزود: در این اردوی یک روزه، علاوه بر ارایه خدمات پزشکی، بهداشتی، مشاوره ای، آموزشی، فرهنگی و دارویی رایگان؛ انجام تست‌های غربالگری از قبیل کنترل فشارخون به همراه آموزش و مشاوره‌های لازم و ارائه خدمات طب طب سنتی و داروی امام صادق(ع) و همچنین آموزش احکام و مشاوره های مذهبی از سوی حجت الاسلام حیدری روحانی این تیم سلامت، به اهالی این روستا، ارائه شد.

وی افزود: آموزش بهداشت دهان و دندان، آموزش پیشگیری از ابتلا به آنفلوانزا و بیماری های فصلی از سوی بهورز این روستا از دیگر خدمات تیم سلامت، در این اردوی جهادی بود.

فرمانده سپاه ناحیه فراشبند با ارایه گزارشی از عملکرد این گروه جهادی، گفت: در این اردوی جهادی، بیش از ۵۰ بیمار، معاینه و خدمات درمانی رایگان به آنها ارائه شد.