شنبه, 08/24/1399 - 16:03 sazandegi69
توسط بسیج سازندگی صورت گرفت؛

افتتاح پروژه‌های آبی و خاکی در استان سمنان

پروژه‌های آبی و خاکی بسیج سازندگی سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان با حضور رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور و معاون آب و فاضلاب کشور در دهستان طرود افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی صبح امروز با حضور رئیس سازمان بسیج سازندگی و معاون آب و فاضلاب کشور، پروژه‌های آبی و خاکی سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان در دهستان طرود افتتاح شد.

در این آیین، پروژه ساخت و اجرای منبع هوایی برای آبرسانی به روستای بیدستان و اجرای کامل ایستگاه پمپاژ برای آبرسانی به دو روستای سطوه و مهدی‌آباد به بهره‌برداری رسید.

همچنین خط انتقال یک هزار و ۲۰۰ متری و اجرای ۱۰ عدد حوضچه شیرآلات اصلاح شبکه آب شرب روستای سطوه، دو بند خاکی در بالادست روستای سطوه برای جلوگیری از روان‌آب‌ها و تغذیه مادر چاه‌های قنات با حجم عملیات خاکی ۳۱ هزار مترمکعب و حجم عملیات سنگ و ملات ۱۴۰ مترمکعب بهره‌برداری شد.

پروژه لایروبی، مرمت و نوکنی ۱۲ رشته قنات در روستاهای کوه‌زر، فتح‌آباد، کلو، شیمی، ده‌نو، توچاهی، گوشاهی، سلم‌آباد، حسینان، مهدی‌آباد، سطوه و بیدستان در راستای تأمین آب شرب و کشاورزی هم که به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی و سازمان بسیج سازندگی سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان اجرا شده بود، افتتاح شد.