شنبه 1399/08/24 - 12:49 hoseinghasemi
با همت جهادگران شهرستان پارس‌آباد: در این محله‌ها کسی گرسنه

جهادگرانی که نان روزانه ۱۰۰ خانوار را تأمین می‌کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی: مسئول گروه جهادی شهید سجودی شهرستان پارس‌آباد می‌گوید: «از دو سال گذشته با مشاهده اوضاع نامناسب اقتصادی برخی از همشهری‌هایمان، اقدام به راه‌اندازی پویش نان مهربانی کردیم که با اجرای این طرح نان روزانه ۱۰۰ خانوار را تأمین می‌کنیم.»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی: مسئول گروه جهادی شهید سجودی شهرستان پارس‌آباد می‌گوید: «از دو سال گذشته با مشاهده  اوضاع نامناسب اقتصادی برخی از همشهری‌هایمان، اقدام به راه‌اندازی پویش نان مهربانی کردیم که با اجرای این طرح نان روزانه ۱۰۰ خانوار را تأمین می‌کنیم.»

بارها شنیده‌ایم که برخی خانواده‌های نیازمند برای آبرو داری، بدون اینکه حتی همسایه‌ای از احوالشان با خبر شود، شب‌ها با شکم گرسنه سر بر بالین گذاشته اند؛ در این میان گروه های جهادی وقتی از این وضعیت مطلع می‌‌شوند، آستین همت بالا زده و اقدام به تأمین نان روزانه این خانواده‌ها می‌کنند. جهادگرانی که نمی‌گذارند در محله ‌هایشان کسی گرسنه بماند. این جهادگران وقتی می‌بینند خانواده‌ای به جای فرش و موکت، گونی و تکه‌های پارچه را روی زمین اتاق‌شان پهن کرده‌اند، برایشان فرش تهیه می‌کنند؛ جهادگرانی که دلشان را به برداشتن باری از دوش هموطنان و شادی دل آنها و در نهایت رضایت پروردگار خوش کرده‌اند.

«سیامک قهرمانی» مسئول گروه جهادی شهید سجودی در مسجد امام خمینی(ره) شهرستان پارس‌آباد استان اردبیل است؛ وی در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج سازندگی اظهار داشت: با توجه به اینکه در محله‌های حواشی شهرمان خانوارهایی با وضعیت اقتصادی نامناسب زندگی می‌کنند، دو سال گذشته تعدادی از خانواده‌ها به ما مراجعه کرده و گفتند که حتی نان برای خوردن ندارند. بر همین اساس با یک نانوایی در محله  صحبت کردیم تا صندوقی در آن ایجاد شود و نان رایگان در اختیار این خانواده‌ها قرار گیرد.

قهرمانی

وی ادامه داد: در ابتدای راه‌اندازی پویش نان مهربانی، دوستان جهادی و اعضای شورای پایگاه مقاومت بسیج پای کار آمدند سپس خیرین را جذب این صندوق کردیم؛ بعد از مدتی این صندوق رونق گرفت؛ اکنون مبالغی جمع‌آوری می‌شود و روزانه برای نیازمندان هفت محله که حدود ۱۰۰ خانوار هستند، نان رایگان تهیه می‌کنیم. ضمن اینکه اکنون ۴۰ نفر اعضای ثابت صندوق هستند اما درمجموع، ماهیانه ۷۰ نفر با این طرح همراهی می‌کنند.

قهرمانی یادآور شد: در حال حاضر این پویش ساماندهی شده است؛ تعداد نانوایی را به دو نانوایی افزایش دادیم؛ قصد داریم در نانوایی‌های محله‌های دیگر و در نهایت در کل شهرستان پارس‌آباد این طرح را اجرا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: طرح پویش نان مهربانی،  برکات دیگری به همراه داشت که افراد نیازمند را شناسایی کردیم؛ به عنوان مثال خانم بی‌سرپرستی که دو دانش‌آموز دارد شناسایی شد که در رابطه با سایر مخارج زندگی، گروه جهادی با آنها همراهی می‌کنند. خانواده دیگری تحت پوشش بهزیستی هستند که سه فرزند معلول دارند در این رابطه هم دوستان جهادگر اقداماتی برای آنها انجام می‌دهند؛ در راستای اجرای این طرح با خانواده‌ای آشنا شدیم که حتی موکت و فرش برای منزلشان نداشتند و تکه‌های پارچه و گونی کف اتاقشان انداخته بودند؛ برای این خانواده هم فرش تأمین کردیم؛ موارد دیگری داشتیم که بخاری و یخچال نداشتند برایشان این اقلام را تهیه کردیم.

قهرمانی1

مسئول گروه جهادی شهید سجودی بیان داشت: در ادامه اجرای این طرح برنامه‌ریزی شد تا در فصل سرما و یخبندان برای افراد سالخورده که توانایی رفتن به نانوایی را ندارند، نان تهیه کرده و درب منزلشان تحویل دهیم.

وی افزود: طی دو سال گذشته حدود ۱۴۰ میلیون تومان پول برای کمک به این نیازمندان جمع‌آوری شده و برای خانوارها نان و وسایل مورد نیاز دیگر را تهیه کرده‌ایم.

قهرمانی در خصوص فعالیت‌های این گروه جهادی در ایام شیوع ویروس کرونا خاطرنشان کرد: در چند ماه اخیر که مردم درگیر شیوع بیماری کرونا هستند، خانواده‌ها و کاسبانی را که به لحاظ اقتصادی آسیب ‌دیده‌اند، شناسایی شدند و سه دوره بسته معیشتی برای آنها تهیه کردیم که در مجموع حدود ۱۷۰ بسته توزیع شده است. ضمن اینکه در ایام عزاداری ماه محرم غذای گرم با رعایت پروتکل بهداشتی تهیه و بین خانواده‌ها توزیع کردیم.