سه شنبه, 07/22/1399 - 08:12 sazandegi69

گروه‌های جهادی برای انقلاب هستند/برقراری ارتباط بین جهادگران و نهادهای انقلابی

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: گروه‌های جهادی برای بسیج سازندگی نیستند، برای انقلاب هستند و همه باید از این ظرفیت استفاده کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی از کرمان، سردار زهرایی عصر دیروز در جمع جهادگران کارآفرین در کرمان اظهار داشت: ما با بضاعت خودمان و کمیته امداد به عنوان یک تشکل بزرگ و مردمی با هم جمع می‌شویم که اتفاقات بهتری در کشور رقم بزنیم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور عنوان کرد: از چندی قبل یکسری فعالیت‌هایی را در بسیج سازندگی شروع کردیم تحت عنوان اینکه اگر فلسفه وجودی بسیج سازندگی جهادی‌ها هستند، ماموریت مشترک بسیج سازندگی و سایر نهادها تعریف شود.

وی با اشاره به اینکه بسیج سازندگی 21 هزار صندوق قرض‌الحسنه با یک میلیون عضو دارد، بیان داشت: 24 هزار گروه جهادی با بالغ بر 600 هزار نفر عضو نیز در کشور داریم و نقطه هدف ما نقاط روستایی و حاشیه شهر کارگاه‌های خرد خانگی و صنایع تبدیلی متوسط و کوچک است.

زهرایی با بیان اینکه بچه‌های جهادی و صندوق‌های قرض‌الحسنه تولیدات بومی روستایی و تولیدات کارگاه‌های کوچک را به دست بازار برسانند، افزود: بین گروه‌های جهادی و نهادهای انقلابی مدل تعریف شده‌ای برای استفاده از این ظرفیت لایزال نیروی انسانی گروه‌های جهادی تعریف کنیم بدون اینکه یکدیگر را خدشه‌دار کرده و به ماموریت یکدیگر تعدی شود.

وی ادامه داد: گروه‌های جهادی برای بسیج سازندگی نیستند، برای انقلاب هستند و همه باید از این ظرفیت استفاده کنند و بر اساس برنامه‌ریزی بین گروه‌های جهادی تخصصی و اقشار 22 گانه بسیج، بخش خصوصی و نهادهای انقلابی ارتباط گیری می‌شود و بخش عمده‌ای از مطالبات و به میدان رفتن را باید جهادی‌ها رقم بزنند.

زهرایی پیوند بین جهادی‌ها و صندوق قرض‌الحسنه را یک اصل برای اشتغالزایی دانست و خاطرنشان کرد: جنس جهادی‌ها، انقلابی و نوع نگاهشان راهبردی و پیونددهنده بین امت و امام هستند و در حوزه جنگ اقتصادی ما در انقلاب به دنبال پرورش افراد انقلابی هستیم و این را جز جهادی‌ها و کسانی که در بزنگاه‌ها و جنگ فرهنگی، زلزله، سیل و کمک مومنانه نشان داده‌اند، نمی‌تواند محقق کند.

وی گفت: کمیته امداد هم می‌تواند دلخوش کند به این جنس آدم‌ها در کنار خود که بار را بلند کنند، وضعیت کشور از تعارف و تشریفات درآمده و به ضرورت رسیده و همه باید کنار هم قرار بگیریم و از این فرصت استفاده کنیم و اتفاق خوبی را رقم بزنیم.