سه شنبه, 04/31/1399 - 15:49 hoseinghasemi

اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در سال جهش تولید

مشاور وزیر جهاد کشاورزی، بر تسریع در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در سال جهش تولید تاکید کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی: آقای محمدرضا قدسی در حاشیه بازدید از پروژه‌های جهش تولید در بخش کشاورزی شهرستان‌های پاکدشت و پیشوا، با اشاره به ظرفیت استان تهران در بخش کشاورزی و ظرفیت بالای آن، بر تسریع در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در سال جهش تولید به ویژه در حوزه گلخانه و صنایع تبدیلی و تکمیلی و راه اندازی پروژه‌های نیمه فعال و راکد در زیربخش‌های مختلف کشاورزی تاکید کرد.
وی در این بازدید، از نوآوری و خلاقیت بخش کشاورزی، گلخانه داری و دامداری این استان ابراز رضایت کرد. مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی در بازدید از بزرگترین دامداری شهرستان پیشوا، از پیگیری وزارت جهاد کشاورزی در خصوص تسهیل روند تامین و توزیع نهاده‌های دامی خبر داد.
وی با ابراز رضایت از ظرفیت‌های بخش کشاورزی استان تهران، ایجاد کارخانه تولید کره را گام مهمی در رفع نیاز کشور به واردات کره و هم چنین کمک به منابع ارزی کشور عنوان کرد.
این مقام مسئول گفت: کشت‌های گلخانه‌ای به منظور تولید محصولات سبزی و صیفی و گل‌های شاخه بریده در راستای ارزآوری و صادرات باید توسعه پیدا کند.
قدسی بر حمایت دولت از تکثیر و ازدیاد محصولات گلخانه‌ای به روش کشت بافت و جلوگیری از واردات و خروج آن از کشور تاکید کرد.
مشاور وزیر در امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی همچنین در بازدید از واحد سردخانه ۱۴هزار تنی پاکدشت تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی از زنجیره‌های تولید و اشتغال بخش کشاورزی در جهت عرضه به موقع در بازار‌های داخلی و خارجی حمایت می‌کند.
وی از پیگیری این وزارتخانه در خصوص تسهیل روند تامین و توزیع نهاده‌های دامی خبر داد و بر حمایت همه جانبه وزارت جهاد کشاورزی و دولت از بخش‌های صنایع تبدیلی و تکمیلی تاکید کرد.