دوشنبه 1399/04/30 - 09:16 kermanshah-admin
با حضور دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه

292مین واحد مسکونی مددجویان کرمانشاهی افتتاح شد

292مین واحد مسکونی مددجویی که به همت سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) ساخته شده، افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی،  292مین واحد مسکونی مددجویی که به همت سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) توسط بسیج سازندگی استان کرمانشاه ساخته شده،  با حضور دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه افتتاح و تحویل مددجویان شد. 

ساخت این واحدها در راستای محرومیت‌زدایی به عنوان یکی از اقدامات ارزشمند سپاه در مناطق محروم و آسیب‌پذیر است که هرساله تعداد زیادی از محرومان و مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی به همت سپاه صاحبخانه می‌شوند.

اجرای بیش از  ۳۶ هزار پروژه محرومیت زدایی در کشور توسط سپاه

سردار سید ضیاءالدین حزنی در این مراسم که به صورت نمادین در روستای مارانگاز شهرستان سنقروکلیایی برگزار شد، اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دفاع از کیان انقلاب اسلامی با یک دست اسلحه و در کمک به مردم با دست دیگر بیل به دست است.

دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: تاکنون ۳۶ هزار ۶۸۷ پروژه در استان کرمانشاه توسط قرارگاه محرومیت زدایی سپاه انجام شده است که ۱۶ هزار ۴۸۹ پروژه مربوط به پروژه های عمرانی و ۲۰ هزار ۱۹۸ پروژه آن مربوط به پروژه های غیرعمرانی است.

وی خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همیشه در کنار مردم است و در ارائه خدمات هیچگاه دریغ نخواهد کرد و همین امر در کنار مردم بودن از رمزهای موفقیت سپاه در تمامی عرصه هاست.

سردار حزنی بیان داشت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و اجرای طرح مواسات و کمک مؤمنانه در ماه مبارک رمضان بیش از ۱۰ میلیون سبد غذایی در سطح کشور بین نیازمندان و افراد بی بضاعت توزیع شد.

دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: نام سپاه با امنیت و محرومیت زدایی عجین شده است و موفقیت های سپاه در تمامی عرصه ها بواسطه مردمی بودن این نهاد مقدس است.

افتتاح بیش از ۱۲ هزار پروژه عمرانی در کرمانشاه

سرهنگ کامران هزارخانی در ادامه این مراسم  اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سنوات گذشته در قالب طرح‌های محرومیت‌زدایی اقدامات بسیار خوبی در انجام داده است.

وی افزود: امسال هم به لطف خداوند و با حمایت‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پروژه‌های مختلفی را در استان تعریف و برنامه‌ریزی‌ کرده‌ایم تا در سال جهش تولید کمک حال مردم باشیم.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه اشاره‌ای به این پروژه‌ها داشت و طرح‌های آبخیزداری، ساخت جاده‌های روستایی، منازل افراد کم‌برخوردار  و اشتغال زایی را از این جمله عنوان کرد.

سرهنگ هزارخانی، راه‌اندازی 20 کارگاه تولیدی در روستاها به ارزش هر کارگاه 150 میلیون تومان را از طرح‌های اشتغال‌زایی در سال جاری برشمرد.

وی افزود: همچنین در زمینه پرورش دام‌های سنگین و سبک قراردادهایی در قالب زنجیره ارزش با 500 خانوار با تضمین خرید در دستور کار قرار دادیم. 

این مسئول با بیان اینکه دستگیری از محرومان جامعه و محرومیت زدایی از اولویت های بسیج سازندگی است، ادامه داد: به همت سپاه حضرت نبی اکرم (ص) و مشارکت کمیته امداد استان کرمانشاه ۲۹۲ واحد مسکونی مددجویی به ارزش ۱۴۶ میلیارد ریال تکمیل و واگذار شد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد : از ۲۹۲ واحد مسکونی مددجویی استان کرمانشاه ۱۱۳ واحد آن در شهرستان سنقروکلیایی، ۱۰۱ واحد در کرمانشاه، ۴۴ واحد در هرسین، ۲۴ واحد در صحنه و ۱۰ واحد آن در شهرستان کنگاور است.

سرهنگ هزارخانی گفت: طی 10 سال اخیر بسیج سازندگی استان کرمانشاه ۱۲ هزار و ۷۶۶ پروژه عمرانی از جمله ساخت مسجد، جاده، پروژه های آبرسانی و بهداشتی با اعتباری بالغ بر ۱۰۹ میلیارد و ۳۲۶ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان در قالب پروژه‌های محرومیت‌زدایی به مرحله بهره برداری رسانده است.

محسن رخصی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه  اظهار داشت: امروز شاهد افتتاح 292 مین واحد احداثی مسکن مددجویان توسط سپاه هستیم.

وی افزود: این کار در قالب تفاهم نامه سه‌جانبه بین کمیته امداد امام (ره)، سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان و ستاد اجرایی امام(ره) صورت گرفته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه با بیان اینکه این چهارمین مرحله افتتاحیه این 292 واحد است که به همت سپاه انجام شده، گفت: امروز واحدهای باقی‌مانده از این طرح سه‌جانبه در اختیار مردم قرار گرفت.

رخصی خاطرنشان کرد: از تلاش‌های بسیج سازندگی و سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان هم قدردانی می‌کنیم که با وجود تورم و مشکلات موجود اجازه ندادند کاری که آغاز شده بود ابتر بماند.