شنبه, 04/28/1399 - 14:29 hoseinghasemi

ترور دو بسیجی جهادگر در کردستان

جمال کریمی بسیجی سپاه سروآباد که حدود چندماه به صورت شبانه‌روزی مشغول اقدامات جهادی مقابله با ویروس منحوس کرونا در منطقه بود، هفته گذشته به همراه یک نفر دیگر از اهالی منطقه اورامان توسط عوامل ضد انقلاب، ترور شدند و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی: روابط عمومی سپاه بیت المقدس کردستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد در اطراف روستای بلبر منطقه اورامان از توابع سروآباد جمال کریمی از نیروهای بسیجی حوزه مقاومت «شهدای اورامان» به همراه یک نفر دیگر از کارکنان بخشداری و یک نفر هم از اهالی منطقه اورامان که در حال مردم یاری و کمک‌رسانی به اهالی مردم منطقه در روزهای سخت مبارزه با ویروس کرونا بوده‌اند از سوی عوامل گروهک‌های تروریستی وابسته به استکبار جهانی هدف ترور قرار گرفتند و در اثر آن نیروی بسیجی سپاه سروآباد به همراه یکی از ساکنان منطقه به شهادت رسیده و نفر سوم هم زخمی شد.

روابط عمومی سپاه بیت‌المقدس کردستان شهادت پر افتخار این خادمان ملت را به پیشگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم منطقه تسلیت می‌گوید و به اهالی منطقه اورامان اطمینان می‌دهد که شرارت‌های عوامل و مزدوران استکبار جهانی مانع از کمک‌رسانی به مردم در امر مبارزه با کرونا و دیگر خدمات مردم یاری و محرومیت‌زدایی نخواهد شد و سپاه پاسدران انقلاب اسلامی عوامل و مسببان این جنایات ناجوامردانه را به سزای اعمال خود خواهد رساند.

تشییع پیکر شهدای جهادگر


مراسم تشییع و تدفین پیکر شهیدان جمال کریمی و محمد کرمی، عصر پنجشنبه با حضور مسئولان و فرماندهان استان کردستان، همرزمان شهید، مردم قدرشناس و خانواده‌های معظم شهدا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اورامان برگزار شد.
پیکر مطهر این شهیدان پس از تشییع بر دستان مردم شهید پرور منطقه و اقامه نماز در قبرستان اورامان و پیرشالیار به خاک سپرده شد.

انتقام سختی در انتظار


فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان گفت: شهید جمال کریمی فرمانده دلاور حوزه مقاومت بسیج و شهید محمد کرمی از کارمندان خدوم بخشداری اورامان از چندماه گذشته به‌صورت شبانه‌روزی زندگی خود را وقف خدمت‌رسانی و مردم‌یاری به مردم منطقه کرده و در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا تلاش‌های زیادی انجام دادند و به‌راستی شهدای امنیت و خدمت بودند.
سردار سیدصادق حسینی با بیان اینکه فرجام سختی در انتظار تروریست‌های حادثه سروآباد است، تصریح کرد: به مردم عزیز منطقه اورامان و کردستان اطمینان می‌دهم، اینگونه شرارت‌های عناصر ضد انقلاب مانع از کمک‌رسانی به مردم استان در شرایط فعلی نخواهد بود و راه روشن و آرزوی شهدا که محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی به مردم بوده ادامه دارد.
وی خطاب به ضدانقلاب هشدار داد: فرزندان سپاه و مردم کردستان انتقام سختی از عناصر ضد انقلاب خواهند گرفت و عوامل و مسببان این جنایت ناجوانمردانه را به سزای اعمالشان خواهند رساند.
اقدام تروریستی ضدانقلاب در سروآباد جنایتی سنگین علیه بشریت است. نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه سنندج گفت: اقدام تروریستی ضدانقلاب در سروآباد و ترور نیروهای مردمی سپاه توسط مزدوران استکبار جهانی جنایتی سنگین علیه بشریت و محکوم است.
ماموستا فایق رستمی گفت: سؤال اینجاست ترور نیروهای بسیجی و مردمی در حین توزیع کمک مومنانه و خدمت گزاری به مردم چه معنا و توجیهی دارد؟؛ گناه و تاوان این افراد چه بود؟ آیا خون ریختن این بی‌گناهان شعار دفاع از کُردهاست؟!
وی با ‌اشاره به اینکه اقدامات مذبوحانه ضدانقلاب هیچ‌گاه نتوانسته حتی ذره‌ای بین مردم و نظام اسلامی فاصله بیندازد، یادآور شد: مردم شهیدپرور و ولایت‌مدار استان کردستان از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون همواره و در تمامی صحنه‌ها یار و یاور نظام بوده‌ و این همراهی با به زمین ریخته شدن خون این شهدا بیش از پیش گسترش می‌یابد.

سکوت حامیان سارقان مسلح در دفاع از خون فرزندان ملت

گفتنی است، در حالی در روزهای اخیر برخی چهره‌های سیاسی و سلبریتی‌ها همنوا با ضد انقلاب موج حمایت از تعدادی سارق مسلح محکوم به اعدام که سابقه حضور در اغتشاشات آبان ماه و خسارت به اموال مردم را نیز دارند به راه انداخته‌اند که اکنون در جریان اقدام تروریست‌های ضد انقلاب در به شهادت رساندن مظلومانه دو تن از فرزندان جهادگر این ملت که جرمی جز حضور شبانه‌روزی طی چندماه گذشته در کمک‌رسانی و امداد به هموطنان آسیب‌دیده از کرونا نداشتند، سکوت کرده‌اند. این چهره‌ها و سلبریتی‌های مدعی که پیش از این حتی در قامت دفاع از تروریست‌های محکوم به اعدام همچون محمد ثلاث در جریان شهادت برخی نیروهای پلیس در غائله دراویش در خیابان پاسداران یا اعدام عضو گروهک تروریستی پژاک ظاهر شده بودند، آیا فردا روزی که عوامل شهادت جنایت اخیر دستگیر و مجازات شوند باز هم به دفاع از آنها خواهند پرداخت؟!


سعادت با این دو شهید عزیز همراه بود که پایان ماموریت جهادی آنها با شهادت رقم خورد اما مردم باید هوشیار باشند که مبادا فریب کسانی را بخورند که می‌خواهند جای شهید و جلاد را عوض کنند.