سه شنبه, 04/24/1399 - 11:35 hoseinghasemi

افتتاح همزمان پروژه های محرومیت زدایی در سالروز پیام تاریخی رهبر انقلاب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج سازندگی: سرهنگ زهرایی، ‌مسئول بسیج سازندگی با اشاره به دیدار سال گذشته جهادگران با رهبر معظم انقلاب و فرمان 9 ماده ای رهبر انقلاب به گروه های جهادی و بسیج سازندگی، گفت: این دیدار یک دیدار تاریخی بود و باعث شد خیل عظیم جوانان به گروه های جهادی بپیوندند و در حوادثی مانند سیل و زلزله و مبارزه با کرونا، ما ظهور و بروز این جوانان جهادگر را به وضوح مشاهده کردیم.
وی خاطرنشان کرد: انشاالله 10 مرداد ماه که سالروز فرمان رهبر انقلاب به گروه های جهادی و بسیج سازندگی قرار است از فعالیت ها و مجموعه زحمات و خدمات که توسط بسیج سازندگی، گروه های جهادی، نهادهای انقلابی و 22 قشر دیگری که در بسیج فعالیت می کنند رونمایی کنیم و همچنین به همین مناسبت پروژه های محرومیت زدایی را در سراسر کشور افتتاح کنیم.

رییس بسیج سازندگی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همانطور که اگر قرار باشد سمن یا NGO ثبت کنیم،‌ باید برای اخذ مجوزها سراغ وزارت کشور برویم یا اگر بخواهید خیریه ای راه اندازی کنیم حتما باید از مراجع ذی صلاح مجوز بگیریم،‌ بسیج سازندگی هم به فرمان شخص رهبر معظم انقلاب، ‌بستر ثبت و ضبط و هدایت گروهای جهادی است.

وی افزود: یعنی اگر قرار است گروههای جهادی در این کشور شکل بگیرید، ثبت، ضبط و هدایت کلی این گروهها با بسیج سازندگی است. البته ما ابدا مانع فعالیت و همکاری گروه های جهادی با نهادها و سازمان ها نیستیم،‌ بلکه خیلی هم تشویقشان می کنیم.‌ اما مقابل تصدی‌گری نهادها و سازمانها در خصوص گروه های جهادی می‌ایستیم.

وی افزود: ما هرگز به دنبال این نیستیم که گروه های جهادی را فرماندهی کنیم و برفرض به آنها بگوییم فلان کار را انجام دهید یا انجام ندهید،‌ بلکه هدایت و خط مشی کلی را ترسیم می کنیم و در اجرا کارهای آنها را تسهیل می کنیم.

زهرایی در پایان گفت: انشاالله اگر وضعیت کرونا در کشور اجازه بدهد قصد داریم در مراسمی با حضور همه خانواده های شهدای جهادگر از خانواده های آنان تقدیر کنیم.