سه شنبه, 04/24/1399 - 11:25 hoseinghasemi

دومین مرحله طرح «کمک مؤمنانه» آغاز می‌شود

رئیس سازمان بسیج سازندگی ‌گفت: در مرحله دوم طرح کمک مومنانه علاوه بر بسته‌های معیشتی، لوازم التحریر، کیف و کفش، جهیزیه، کارت هدیه و همچنین تسهیلات اشتغال‌زایی به مشاغل آسیب دیده اعطا می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج سازندگی، محمد زهرایی امروز در جمع خبرنگاران خراسان شمالی با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده در راستای کمک به اقشار آسیب دیده ناشی از کرونا اظهار داشت: در نخستین مرحله اجرای طرح کمک مومنانه بیش از 7 میلیون و 150 هزار بسته معیشتی بین سه میلیون و 500 هزار خانوار مورد هدف توزیع شد.

وی از آغاز رسمی مرحله دوم نهضت کمک مومنانه در روزهای آتی خبر داد و افزود: در این طرح علاوه بر بسته‌های معیشتی، لوازم التحریر، کیف و کفش، جهیزیه، کارت هدیه و همچنین تسهیلات اشتغالزایی به مشاغل آسیب دیده طی سه بازه زمانی عید قربان تا غدیر، دهه اول محرم و دهه پایانی ماه صفر توزیع می‌شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه جامعه هدف دومین مرحله از رزمایش کمک مومنانه بیش از یک میلیون نفر از نیازمندان خارج از شبکه کمیته امداد و بهزیستی در کشور هستند گفت: در دومین مرحله از اجرای نهضت کمک مومنانه یک میلیون و 650 هزار نفر از نیازمندان خارج از شبکه پوشش بهزیستی و کمیته امداد کشور که در اولویت کمک قرار دارند از بسته های معیشتی و اقلام جانبی تهیه شده برخوردار خواهند شد.

دکتر زهرایی در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جلسه ویدئویی با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت همه جانبه و کمک رسانی به افراد و اقشار آسیب دیده از ویروس کرونا جلسه ویژه‌ای با همین موضوع با حضور مسئولان عالی سپاه، نهادهای حاکمیتی، وزارت صمت و جهاد کشاورزی برگزار شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به احتمال تعطیلی مراسم اربعین اضافه کرد: با توجه به احتمال تعطیلی برخی از مراسم های تجمعی در ماه محرم و همچنین تغییرات در برنامه اجرای مراسم اربعین، هماهنگی های لازم برای دریافت کمک‌های مردمی در جهت اجرای هرچه بهتر رزمایش کمک مومنانه صورت گرفته است.