شنبه, 04/07/1399 - 10:32 sazandegi

زیرساخت های گردشگری غار کتله خور تکمیل می شود

امیر ارجمند مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان با همکاری بسیج سازندگی از تکمیل زیرساخت‌های گردشگری در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، امیر ارجمند مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان گفت: درجلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان زنجان، ۱۵۶ پروژه محرومیت زدایی مصوب شد که با مشارکت بسیج سازندگی و دستگاه‌های دولتی امسال اجرا خواهند شد.

ارجمند با بیان اینکه یکی از این پروژ‌های محرومیت زدایی با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال زیرساخت‌های گردشگری غار کتله خور تکمیل خواهد شد افزود: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان در سال‌های گذشته نسبت به احداث و تکمیل زیرساخت‌های غار کتله خور اقدام کرده که ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است؛ که در سال جاری با همکاری و مشارکت بسیج سازندگی از محل اعتبارات محرومیت زدایی شهرستان خدابنده این پروژه تکمیل خواهد شد.

او با بیان اینکه بسیج در هر زمینه آماده خدمت رسانی است، اظهار داشت: یکی دیگر از مهم‌ترین رویکرد‌های بسیج سازندگی در زمینه تلاش برای رفع محرومیت در مناطق محروم از طریق اجرای پروژه‌های عمرانی است و همکاری اداره کل میراث فرهنگی زنجان با همکاری و مشارکت بسیج سازندگی بسیج جهت رفع محرومیت و توسعه وارد پروژه‌های گردشگری خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان اضافه کرد: قطعاً با گسترش ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در روستا‌ها و مناطق گردشگری در آینده نزدیک مردم منطقه از مزایای آن از جمله رونق اقتصادی روستاها، کاهش مهاجرت، رونق صنعت گردشگری و افزایش اشتغال بهره‌مند خواهند شد و به درآمدی پایدار نیز دست خواهند یافت.