شنبه, 03/31/1399 - 13:41 sazandegi

در سال جهش تولید اقشار مختلف بسیج در بهره وری بیشتر کشاورزی وارد میدان شدند

مسئول بسیج سازندگی سپاه استان گیلان بهره‌وری بیشتر بخش کشاورزی در سال جهش تولید را مورد تأکید قرار داد و گفت: قشرهای مختلف بسیج برای تحقق این هدف وارد میدان شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، احمد ابراهیمی با بیان اینکه کلیه قشرهای مختلف بسیج، متخصصان، مهندسان کشاورزی و گروه‌های جهادی برای ارتقاء بخش کشاورزی گیلان در سال جهش تولید وارد میدان عمل شده‌اند اظهار داشت: افزایش تولید و بهره‌وری بیشتر بخش کشاورزی گیلان در دستور کار بسیج و سپاه قرار گرفته است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان گیلان بهبود موقعیت استان در تولید انواع محصولات به‌ویژه محصول استراتژیک برنج را هدف متخصصان بسیجی و گروه‌های جهادی خواند و عنوان کرد: باید به گونه‌ای عمل کنیم تا مزیت‌های گیلان در حوزه کشاورزی نمود بیشتری پیدا کند و بهره‌وری و افزایش تولید برنج در استان محقق شود.

ابراهیمی وجود چیزی در حدود 2 هزار پایگاه جهادی در استان گیلان را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه پایگاه‌های جدیدی نیز در حال ساماندهی و ثبت شدن هستند تصریح کرد: در راستای تحقق شعار جهش تولید که مقام معظم رهبری آن را مطرح فرمودند ما از ظرفیت متخصصات بسیجی و جهادگر در حوزه تولید برنج استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه فعالیت قشرهای مختلف بسیج و متخصصان تنها بر روی محصول استراتژیک برنج معطوف نشده و برای افزایش راندمان تولید تمام بخش‌ها و مزیت‌های گیلان برنامه‌ریزی می‌شود گفت: آموزش به کشاورزان برای تولید بیشتر و باکیفیت‌تر برنج یکی از اقداماتی است که برای توسع جایگاه کشاورزی استان در دستور کار است. 

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان گیلان از ساماندهی گروه‌های جهادی محله محور در سراسر استان خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اینکه ایام تابستان و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها در پیش است قصد داریم ضمن غنی کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان و دانشجویان از توان آن‌ها برای انجام فعالیت‌های محرومیت‌زدایی استفاده کنیم.

ابراهیمی ایجاد فرصت‌های شغلی و کمک برای حل معضل بیکاری در گیلان را یکی دیگر از اولویت‌هایی که باید با جدیت مورد توجه قرار بگیرد دانست و خاطرنشان کرد: پای کار آوردن تمام محلات و بسیجیان در کنار اقشار مختلف بسیج می‌تواند تحولی بسیار چشمگیر در کشاورزی استان گیلان ایجاد و راه را برای تولید بیشتر محصولات فراهم کند. 

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان گیلان ارائه آموزش‌های کاربردی در کنار اعطای تسهیلات اشتغال را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت: بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان قصد دارد با اجرای درست و صحیح برنامه‌های اشتغال‌زایی و حمایت از بخش تولید از مهاجرت بی‌رویه روستائیان به سمت شهرها جلوگیری به عمل آورد.

وی از اجرای ساخت مسکن محرومان ویژه مددجویان کمیته امداد گیلان توسط بسیج سازندگی سپاه سخن گفت و تصریح کرد:‌ ساخت سرپناه و مشارکت در پروژه‌ها و طرح‌های مسکن‌سازی از جمله حوزه‌های مهمی است که سپاه قدس گیلان موفق شده در سال‌های اخیر دستاوردهای بسیار خوب و با ارزشی در زمینه آن کسب کند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان گیلان با یادآوری تأکیدات ویژه مقام معظم رهبری در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در کشور خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی سپاه استان گیلان نیز در همین راستا و با نصب‌العین قراردادن فرمایشات مقام معظم رهبری تاکنون برنامه‌های خوبی را در حوزه اشتغال‌زایی به اجرا در آورده است.