سه شنبه, 02/30/1399 - 09:30 sazandegi

۵۰۰ واحد مسکونی در رزمایش کمک مومنانه قم به همت سپاه بازسازی می شود

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم از اهدای ۵۰۰ جهیزیه به زوج های واجد شرایط در مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه خبرداد و گفت: ترمیم و بازسازی ۵۰۰ واحد مسکونی در سطح منطقه برای افراد بی بضاعت از جمله بخش های این رزمایش است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، سرهنگ محمود داودآبادی در حاشیه آغاز به کار مرحله سوم رزمایش  کمک مومنانه اظهار داشت: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه بیش از سه سال در بخش مرکزی و دهستان قمرود در حال فعالیت های مختلف است.

وی از اهدای 500 جهیزیه به زوج های واجد شرایط در این مرحله از رزمایش همدلی خبرداد و افزود: این تعداد جهیزیه نیز تا پایان سال با مشارکت خیرین قرارگاه مردمی کریمه اهل بیت(س) و کمیته امداد تهیه و تحویل خواهد شد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم بیان کرد: اگر مدل کار قرارگاهی در استان بین دستگاه ها روال شود مطمئناً کارها سریعتر و راحت تر انجام شده و زودتر به نتیجه می رسد.

داود آبادی گفت: تجربه موفق کار قرارگاهی در مبارزه با کرونا ما را بر آن داشت که در مرحله سوم رزمایش همدلی برای محرومیت زدایی و رسیدگی به مناطق محروم استان قم به ویژه دهستان قنوات و قمرود از این تجربه و ظرفیت بهره گیری کنیم.

وی افزود: مرحله سوم رزمایش مؤمنانه را حول محور ترمیم و بازسازی 500 واحد مسکونی در سطح منطقه برای افراد بی بضاعت آغاز کردیم و برای این کار از ظرفیت گروه های جهادی نیز استفاده کردیم.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم عنوان کرد: یکی از این گروه ها از تیپ فاطمیون هستند که برخی از آنها بیش از 50 مرتبه مأموریت سوریه داشتند و در فرصت فراغتی که پیش آمده در قالب اکیپ های تخصصی در روستاها در جهت تعمیر و بازسازی منازل خدمت می کنند.

محمود پارچه باف نیز در حاشیه بازدید از منازل تحت پوشش طرح کمک مومنانه بیان کرد: این طرح در روستای ملک آباد به همت سازمان بسیج سازندگی استان قم، قرارگاه جهادی کریمه اهل بیت(س) و کمیته امداد آغاز شده و به تدریج در سایر مناطق شناسایی شده نیز گسترش پیدا می کند.

وی گفت: مردم قم در مانور مؤمنانه خوش درخشیدند، در مرحله سوم رزمایش مؤمنانه بر آن شدیم ترمیم و مرمت منازل افراد محروم و کم بضاعت در استان قم با محوریت روستا از جمله روستاهای دهستان قمرود را آغاز کنیم و امیدواریم تا پایان سال جاری بتوانیم 500 منزل مسکونی افرادی را که توانایی مالی ندارند ترمیم و بازسازی کنیم.

عباس جوشقانیان قائم مقام کمیته امداد استان قم این طرح را اقدام مبارکی دانست که با هم‌افزایی و همدلی جهادی بسیج و گروه های مردمی آثار خوبی را در جهت محرومیت زدایی و رفع غبار محرومیت از چهره منطقه دارد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.