شنبه, 02/20/1399 - 10:30 sazandegi

به مناسبت سالروز تشکیل بسیج سازندگی

با ورود گروه های جهادی به عرصه های سازندگی و خدمت رسانی و فعالیت های جهادی تخصصی، دارالقرآن سازمان بسیج مستضعفین گروه¬های جهادی تخصصی قرآنی خود را در قالب گروه های فرهنگی-قرآنی و اعتقادی تشکیل، راه اندازی و تقویت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، گروه­های جهادی قرآنی متشکل از فعالان عرصه قرآنی اعم از دانشجویان، طلاب، دانش­آموزان، اساتید و نیز مدیران و مسئولان می باشند که با توجه به ظرفیت های هر یک از اقشار و نیز میزان محرومیت منطقه هدف، در بازه­های مشخص بصورت تجمیعی و مستقل یا تداومی که اغلب در ایام تابستان برگزار می شود به خدمت رسانی می پردازند. اهداف اردوهای جهادی قرآنی در کلام مقام معظم رهبری متبلور است که فرموده اند: شما اگر درس قرآن هم آنجا ندهید، خود حضور یک جوان متدین و متشرع، در یک مجموعه روستایی، در بین جوانان، در بین مردم مظهر مجسم آیه قرآن است. آنها را به دین به انقلاب به معنویت سوق می­دهد.

از اهداف برگزاری اردوهای جهادی قرآنی در مناطق محروم می توان به: ترویج فرهنگ و انس، تشویق و ترغیب، آموزش و پرورش قرآنی در زمینه مفاهیم و سبک زندگی قرآنی اشاره نمود.

دارالقرآن بسیج بیش از 150 گروه جهادی قرآنی فعال در استان ها که دارای شناسنامه بوده و فعالیت ها و منطقه هدف و نوع فعالیت به همراه جهادگران و فعالین قرآنی همراه گروه مشخص می باشد. در چشم انداز 5 ساله این تعداد می بایست به 500 گروه جهادی برسد.

با شیوع ویروس کووید 19 و مبتلا شدن تعدادی از هم وطنان عزیز علاوه بر اطلاع رسانی و خدمت رسانی در زمینه های بهداشتی، نیازهای روحی و معنوی در جامعه بیش از پیش حس می شد.

لذا گروه­های جهادی قرآنی در ابتدای شیوع ویروس کرونا با توجه به تخصص خود نقش خوبی را در بسیج نیروهای مردمی هم ایفا نمودند و از همان ابتدا در کنار سایر گروه­های جهادی و نهادهای دولتی ایستاده و فعالیت نمودند.

از جمله فعالیت های صورت گرفته گروه های جهادی قرآنی با شیوع ویروس کرونا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

راه اندازی کارگاه های تولید ماسک و نیز استفاده از ظرفیت خیاط هایی که در خانه کار میکردند

بسته بندی مواد ضد عفونی کننده دست و نیز ضدعفونی مساجد که اغلب فعالیت های جهادی در آن صورت می گرفت و همچنین محل های پرتردد

جمع­آوری کمک­های مومنانه و توزیع در بین اقشار آسیب­پذیر و کم بضاعت و نذر غذا و نیز توزیع گوشت گوسفند قربانی بصورت محله­ای

طرح بخشش و گفتگو با برخی صاحب خانه ها و مستاجرین در خصوص اجاره های عقب افتاده

ایجاد گروه های تواشیح و اجرای طرح نغمه های همدلی

تولید محتوا در خصوص پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با تبیین بلا و مصیبت در قرآن، صب و شکیبایی، رعایت بهداشت، چسباندن برگه های قرانی بر روی بسته های ماسک  و بسته های کمک های معیشتی، تزریق امید و شادی و توکل در جامعه، دعوت به کار خیرانه و نیز دعوت به اهدای خون و پیش قدم شدن در این امر خیر.

برخی گروه های جهادی قرآنی زیر نظر متخصصان طب سنتی به تولید داروی های گیاهی با طبع گرم مانند داروی امام کاظم (ع) در جهت تقویت سیستم ایمنی بدن روی آوردند.

گروه های جهادی قرآنی تا ریشه کن سازی ویروس کرونا در کنار مردم خواهد بود و به فعالیت های جهادی خود ادامه خواهد داد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.