یکشنبه, 12/06/1396 - 11:46 yazd

یادگیری مهم‌ترین شغل یک کارآفرین

شما به‌عنوان کارآفرین یک فرد معمولی نیستید. فردی جسور و بااراده هستید که شهامت ریسک کردن را دارید. چون در حال مطالعه این مطلب هستید. پس مطمئن باشید که نتیجه این تلاشتان را روزی خواهید دید.
یادگیری مهم‌ترین شغل یک کارآفرین

شما به‌عنوان کارآفرین یک فرد معمولی نیستید. فردی جسور و بااراده هستید که شهامت ریسک کردن را دارید. چون در حال مطالعه این مطلب هستید. پس مطمئن باشید که نتیجه این تلاشتان را روزی خواهید دید.

یک کارآفرین باید دائم در حال یادگیری فن‌ها و علم‌های موردنیاز برای کسب‌وکار و شغلش باشد. باید عادت کنید حداقل ۳-۱ ساعت در روز را به یادگیری اختصاص دهید؛ و این کار را هرروز انجام دهید حتی زمانی که احساس می‌کنید همه‌چیز را می‌دانید. مطمئنن چیزهای جدیدی هستند که باید زود یاد بگیرید.

کار مهم دیگری که در کنار یادگیری باید انجام دهید اجرا کردن دانسته‌هایتان است. این به این معنی نیست که هر چیزی که یاد گرفتیم از فردا در کارمان وارد کنیم. اگر این کار را بکنید کارتان را با مشکل مواجه می‌کنید. نکاتی که یاد می‌گیرید را باید پخته کنید و بعد در کارتان امتحان کنید.

کارآفرین مهمترین سرمایه است.

مهم‌ترین سرمایه یک شغل یا کسب‌وکار خود فرد کارآفرین است؛ یعنی خود شما. اما برای اینکه یک کارآفرین موفق شویم باید چند ویژگی اساسی را در خودمان ایجاد کنیم یا ارتقا دهیم.

مشکلی که در بین اکثر کارآفرینان و مدیران وجود دارد این است که اول برای شغل یا کسب‌وکارشان برنامه‌ریزی می‌کنند و بعدازآن اگر فرصت یا سرمایه‌ای باقی ماند برای زندگی‌شان هزینه می‌کنند. البته همه ما شعار می‌دهیم که برای راحتی زندگی تلاش می‌کنیم؛ اما واقعیت این است که بیشتر وقت و انرژی ما صرف کار می‌شود و کمتر برای خودمان و زندگی و مخصوصن خانواده وقت می‌گذاریم.

مهارت های لازم برای کارآفرینی:

در هر زمینه‌ای که قصد فعالیت و درآمدزایی دارید از کسب‌وکارهای خیلی کوچک گرفته تا پروژه‌های خیلی بزرگ و با سرمایه‌گذاری زیاد، حداقل مهارت‌هایی که یک کارآفرین باید بداند عبارت‌اند از:

  • مدیریت زندگی و خانواده
  • بهبود شخصی و افزایش انگیزه
  • بازاریابی
  • تولید محصول یا خدمات
  • حسابداری
  • مدیریت کارکنان

از همین امروز شروع کنید به یادگیری در این چند حوزه مهم مربوط به کسب و کار. اگر هر روز خود را ملزم کنید که فقط یک صفحه در مورد حوزه های مهم زندگی و کسب و کار مطالعه کنید و یا نکته ای یاد بگیرید بعد از یک سال سطح زندگی شما با اطرافیانتان قابل مقایسه نیست.

سبحان قاسمیان

منبع: مدیر12

انتهای پیام/

برچسب

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.