شنبه, 11/07/1396 - 14:05 azarbayjangharbi
مسئول بسیج سازندگی سپاه سردشت:

محرومیت زدایی و مردمیاری بسیج در ۴۱ روستای مرزی سردشت

مسئول بسیج سازندگی سپاه سردشت گفت: امسال در ۴۱ روستای مرزی و محروم بخش وزینه و مرکزی شهرستان با اعتبار بالغ بر ۷ میلیارد ریال طرح هایی به منظور محرومیت زدایی و مردمیاری به بهره داری رسیده است.
 محرومیت زدایی و مردمیاری بسیج در ۴۱ روستای مرزی سردشت

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج سازندگی سپاه شهداء استان آذربایجان غربی“سروان عبدالله آذرنییاد” روز یکشنبه در گفت و گوی خبری اشاره به عملکرد ۹ ماهه بسیج سازندگی سپاه سردشت در خصوص مردمیاری و محرومیت زدایی از روستاهای شهرستان گفت: کمک به ساخت مساجد، خانه عالم، آب رسانی، جاده سازی، پل سازی، مرمت و بازسازی خانه محرومان و مدارس، ساخت غسالخانه، سرویس بهداشتی، و با جمعیت برخوردار ۸۰۰ خانوار از مهمترین فعالیت ها هستند که از محل قرارگاه حمزه سیدالشهدا تامین اعتبار شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه سردشت هدف از فعالیت های محرومیت زدایی و مردمیاری را اشتغال روستاییان، تقویت اقتصاد روستایی و داخلی با سیاست های حمایتی، و ایجاد رفاه عنوان کرد.

 اعزام ۲ گروه جهادی به مناطق آسیب دیده زلزله کرمانشاه 

وی در رابطه با اردوهای جهادی تصریح کرد: ۲۲ نفر از بسیجیان اقشار و محلات شهرستان در قالب ۲ گروه جهادی به مناطق آسیب دیده زلزله روستاهای ثلاث باباجانی در استان کرمانشاه اعزام شدند و در زمینه های فنی و عمرانی، معماری، فرهنگی و آموزشی، ساخت کانکس، بهداشت و سلامت خدماتی را در راستای محرومیت زدایی و مردمیاری انجام دادند.

سروان آذرنییاد افزود: این فعالیت ها در جریان وقوع زلزله کرمانشاه بوده و ۳ گروه جهادی ۱۰ نفره دیگر نیز از اقشار و محلات در حال آماده باش هستند که به محض صدور مجوز به مناطق آسیب دیده اعزام می شوند.

وی از میزبانی ۴۲۰ دانشجوی دانشگاه تهران و قرارگاه جهادی امام رضا (ع) خبر داد و گفت: فعالیت آنها در راستای مردمیاری و بازسازی خانه محرومان، خدمات پزشکی و دامپزشکی، کشاورزی، باغداری، عمران ، فرهنگی و آموزشی در روستاهای بخش وزینه بوده است.

وی بیان کرد: در همین خصوص امسال ۳۰ گروه جهادی از بسیج محلات و مساجد شهرستان به روستاهای مرزی بخش مرکزی جهت خدمات فرهنگی، عمرانی و غیره اعزام شده اند.

 

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.