۳۳ دستگاه کامیون و تریلر حاوی کمک های مردمی توسط سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان با حضور دکتر شریعتی استاندار و سردار شاهوارپور فرمانده سپاه استان عازم مناطق زلزله زده کرمانشاه شدند.
۳۳ دستگاه کامیون و تریلر حاوی کمک های مردمی توسط سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان با حضور دکتر شریعتی استاندار و سردار شاهوارپور فرمانده سپاه استان عازم مناطق زلزله زده کرمانشاه شدند.
فرمانده مرکز مقاومت بسیج قهاوند گفت:در این مرکز در سال گذشته مبلغ هشت میلیارد پانصد چهل میلیون ریال برای اشتغال زایی ۷۶ نفر به صورت مستقیم و ۲۲۸ نفر به طور غیر مستقیم در منطقه قهاوند تسهیلات پرداخت شده است.
رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند با بیان اینکه توسعه کشت گیاهان دارویی همراه با ایجاد اشتغال و افزایش بهره‌وری است، گفت: سطح زیر کشت گیاهان دارویی در استان همدان ۶ هزار و ۸۷۷ هکتار بوده است که دارای رتبه سوم در کشور است.
فرمانده سپاه انصارالحسین استان همدان از آمادگی سپاه استان به منظور ورود به بازسازی مناطق آسیب دیده و زلزله زده خبر داد.
فرماندار فامنین گفت: ۲۱۰ میلیارد ریال تسهیلات در سال جاری برای ایجاد اشتغال فراگیر به شهرستان فامنین اختصاص یافته است.
رئیس کمیته امداد نهاوند گفت: دو باغدار نهاوندی تمامی محصول سیب یکساله خود را که نزدیک به ۱۰ تن بود به مردم زلزله زده کرمانشاه اهدا کردند.
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان از افتتاح ۶۱ پروژه قرارگاه عمران و آبادانی و ۵۰ پروژه محرومیت‌زدایی توسط بسیج سازندگی در ۸۰ روستای محروم استان طی هفته بسیج در همدان خبر داد.
نماینده ولی فقیه در استان گفت: سپاه پاسداران در امر کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان خوش درخشید.
مسئول بسیج جامعه پزشکی از برگزاری ۵۸ برنامه در هفته بسیج خبر داد.
هوشنگ جمشيدي گفت: در طول هفته بسيج ۱۰۰ عنوان برنامه فرهنگي و ورزشي در سطح شهرستان اردل برگزار خواهد شد.
فرمانده سپاه ناحیه ملایراز آمادگی گروه‌های جهادی بسیج شهرستان ملایر برای اعزام و کمک رسانی به مناطق زلزله زده غرب کشور خبر داد.
۱۱۰ اثر فلزی دارای ارزش هنری و فرهنگی از دست ساخته های استاد هنرمند و صنعتگر استان همدان محمد باقر ضرابیان، وقف موزه امامزاده عبدالله (ع) همدان شد.
فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام از بازسازی شش روستا زلزله زده توسط سپاه چهارمحال و بختیاری خبر داد.
فرمانده ناحيه مقاومت بسيج سپاه لردگان،گفت: ۱۰۰ عنوان برنامه در هفته بسيج از ۲۹ آبان تا ۶ آذر سال ۹۶ با شعار « بسيج محور مردم سالاري ديني » در اين شهرستان پيش بيني و اجرا مي شود.
جانشین فرمانده سپاه استان لرستان اظهار داشت: سپاه لرستان روز سه شنبه ۲۳ آبان تقریباً ۱۰ تیم پزشکی متشکل از پزشک عمومی و متخصص به کرمانشاه اعزام کرد و روز چهارشنبه ۲۴ آبان نیز ۱۰ تیم پزشکی به همراه ۲۰ پرستار آماده کرده ایم و اکنون منتظریم تا محل اعزام را به ما بگویند.
سخن‌نگاشت |حضرت آیت الله خامنه‌ای: «این حوادث، تأثیر دیگری که دارد این است که خون را در رگهای مجموعه‌ی جامعه‌ی اسلامی کشور به حرکت درمی‌آورد؛ همه را وادار میکند به حضور در صحنه‌های همیاری و محبّت و برادری که در این کشور وجود دارد.» ۱۳۹۶/۰۸/۲۳
از یک روز بعد از حادثه زلزله غرب کشور کمک‌های مردمی به همت همه جهاد گران بسیجی استان خوزستان جمع‌آوری، بسته‌بندی و توسط بیش از ۵۰ دستگاه کامیون به مناطق زلزله شده ارسال‌شده است. با پشتیبانی خیلی خوب سردار شاهوار پور فرماندهی سپاه حضرت ولی‌عصر(عج)، در حال ایجاد قرارگاه سازندگی در مرکز دهستان جیگران از توابع سرپل ذهاب هستیم که به امید خدا روستاهای آن را بازسازی نماییم.
مسئول بسیج سازندگی استان لرستان گفت: ۲۲ طرح اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی امسال در هفته بسیج در لرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

صفحات

تازه ها